הצהרת הון - SMGA

הצהרת הון


הצהרת ההון הינה תמונת מצב ליום מסויים לדוגמא נכון ליום 31 בדצמבר 2018, ומשקפת את מצב ההון של בעל התיק במס הכנסה. המטרה העיקרית של ההצהרת הון הינה לגלות את ההון השחור אשר אינו מדווח במסגרת הדוחות הכספיים השנתיים.

הצהרת ההון הינה אחד מן הכלים אשר יש בידי מס הכנסה לקבוע את רמת הסבירות של ההכנסה של הלקוח. נסביר קצת:

ניקח לקוח לדוגמא אשר קיבל דרישה להצהרת הון נכון ליום 31 לדצמבר 2015. בהצהרה זו סך כל ההון של הנישום היה 1.25 מיליוני ₪.

הדרישה הנוספת להצהרת הון של הנישום הגיעה נכון ליום 31 בדצמבר 2018. סך כל ההון של הנישום בהצהרה זו הינו 2.25 מיליוני ₪. יוצא מצב שמשנת 2015 עד 2018 ההון של הנישום גדל במיליון ₪. כעת נותר למס הכנסה לבדוק האם הגידול הנ"ל הינו בהתאם לדוחות השנתיים שהנישום דיווח.

אם הממוצע של ההכנסות של הנישם עמד על 100 אלפי ₪ שנה- אנו מבינים כי יש כאן הון שהוא לא מוסבר, והלקוח בבעיה.


צריך עזרה בהגשת הצהרת הון? השאר פרטיך ונציגנו יחזרו אליך


מי נדרש להצהרת ההון?

מידי שנה נדרשים עשרות אלפי נישומים במדינה להגיש הצהרת הון. נישומים אשר פתחו תיק במס הכנסה עקב פתיחת עוסק (פטור או מורשה), פתיחת חברה, שותפות וכו'..

כמו כן, עשויים לקבל דרישה להצהרת הון גם נישומים שעליהם נצבר מידע עקב רכישת רכב מפואר, נכסי מקרקעין או במקרה של קבלת הכנסות עליהן לא דיווחו לרשויות המס.

מהו המועד והתדירות להגשת הצהרת ההון?

המועד להגשת הצהרת הון הוא בדרך-כלל תוך 120 יום ממועד קבלתה, ואחת ל-4-5 שנים נשלחת דרישה להגשת הצהרת הון על-ידי רשויות המס.

מי נכלל בהצהרת ההון?

הון הנישום מורכב מהנכסים (העסקיים והפרטיים) בניכוי ההתחייבויות שלו בארץ ובחו"ל. הנישום נדרש לדווח על היקף ההון הכולל של התא המשפחתי, ומשכך יש לכלול בהצהרת ההון גם את בת/בן הזוג וילדי הנישום שלהם טרם מלאו 18 שנה.

יש לציין כי הצהרת ההון הינה מסמך אשר קביל בבתי המשפט ויש לו תוקף משפטי מחייב מבחינת החוק בנוגע להעלמות מס והלבנת הון.

לכן, מומלץ להתייעץ איתנו טרם הכנת הטפסים ומילוי ההצהרה. הטופס עצמו ההסברים המצורפים אליו יעידו כי אלה אינם מנוסחים בבהירות, והם ניתנים לפרשנויות שונות- לכן אל תהססו להתייעץ עם אנשי מקצוע.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

SMGA